Pomocná úroveň alebo stredná úroveň v leteckom kontexte predstavuje štádium v pilotnom výcviku, ktoré nasleduje po začiatočnej úrovni a predchádza pokročilej úrovni. Je to dôležité obdobie, kedy študent-pilot začína prehlbovať svoje znalosti a zručnosti potrebné na bezpečné a zodpovedné riadenie lietadla.
Na tejto úrovni sa študenti zameriavajú na zdokonaľovanie svojich leteckých schopností. To zahŕňa komplexnejšie manévre, navigačné dovednosti a ovládanie lietadla v rôznych podmienkach. Študenti sa tiež učia riešiť núdzové situácie a vyvíjať schopnosti rozhodovania v reálnom čase.
Pomocná úroveň v pilotnom výcviku je zvyčajne považovaná za kritické štádium, pretože študenti začínajú získavať väčšiu nezávislosť a zodpovednosť. Počas tejto fázy výcviku sa od študentov očakáva, že budú schopní bezpečne lietať až do určitej miery samostatne, ale pod dohľadom skúseného inštruktora. Študenti musia demonštrovať svoje schopnosti v rôznych leteckých situáciách a vykazovať dôkladné porozumenie bezpečnostným postupom.
Študenti na pomocnej úrovni absolvujú viac praktických letov, získavajú skúsenosti s rôznymi typmi lietadiel a získavajú komplexné vedomosti o leteckých predpisoch a postupoch. Ich výcvik je dôkladný a zameraný na vytváranie sebavedomých a schopných pilotov, ktorí sú pripravení čeliť rôznym situáciám, ktoré môžu nastať počas leteckých operácií.
Na záver pomocnej úrovne by študenti mali mať pevné základy v leteckých zručnostiach, teoretických znalostiach a bezpečnostných postupoch. Po úspešnom dokončení tejto fázy výcviku majú študenti základy potrebné na postup na pokročilú úroveň pilotného výcviku, kde budú pokračovať vo svojom leteckom vzdelávaní a príprave na leteckú kariéru.